Son Adem Var oluşun Sırrı

Yazan Write on Perşembe, 11 Mayıs 2017 Yayınlandığı Kategori Kitap Okunma 3094 kez
Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Aziz Dostum!..

Günümüze kadar, görenler tarafından ancak işaret yollu ima edilen yaradılış sırrı, ilk defa “Son Adem-Varoluşun Sırrı” adlı bu eserde anlatılmıştır. Yedi kat sema, yedi kat yer,dünyanın ve ademin yaratılışı, diğer sistemler, evrenin sonsuzluğu ve kainat gibi, insanlığın varoluşundan bugüne kadar merak edilen sırlar, bu eserde açıklanmıştır. İşte; okuyacağın bu eser, nebilerden ders almış olan Cafer Abdullah’ın insanlığa sunduğu en büyük hediyedir. İşte; sen bu eseri okurken, sanki yeni bir zamana doğmuş olacaksın. Bütün kalem sahiplerinin kalemini kıracağı bu ilimler, nebilerin işaret ettiği ve Hz. Resul (s.a.v.)’in “Kurtla koyun yan yana olacak” dediği zamanın müjdecisidir.
“İnsanın özü Hak, gözü seraptır. Özden bakan Bir’liği görür; gözden bakan ayrılığa düşer. Zahir göz serap görür. Gören akıl, göz alettir. Hayvanat gözle yaşar, göze göre hareket eder. Sen “öz” olmaya bak; göz olma! Kumanda ol, alet olma! İnsan akılla yaşar. Özden bakan kurtulacak, gözden bakan helak olacak!”

Peki, “İnsan ahirete gidecek, orada Allah’a hesap verecek” ne demek? Senin her hareketin, her düşüncen ve öğrendiğin ilimler, senin bilincini oluşturur. Sen, bu atomik beden vesilesi ile kendini nasıl yetiştirmiş isen; karakterin, doğrularla ve yanlışlarla nasıl oluşmuş ise ve sonunda da atomik bedenden nasıl ayrıldı isen, öyle kalırsın. Madde ötesinde bunları göreceksin; gökte bir tanrı olmadığını anlayacaksın; ne yapmış isen, nasıl yaşamış isen, madde ötesinde ebediyen o hâl ile yaşayacaksın. Senin inancın ne olursa olsun, atomik dünyadaki yaşantına göre yaptığın doğrular ve yanlışlar, asla kaybolmadan her an seni meydana getiriyor.

Peki, “İnsan ahirete gidecek, orada Allah’a hesap verecek” ne
demek? Senin her hareketin, her düşüncen ve öğrendiğin ilimler, senin bilincini oluşturur. Sen, bu atomik beden vesilesi ile kendini nasıl yetiştirmiş isen; karakterin, doğrularla ve yanlışlarla nasıl oluşmuş ise ve sonunda da atomik bedenden nasıl ayrıldı isen, öyle kalırsın. Madde ötesinde bunları göreceksin; gökte bir tanrı olmadığını anlayacaksın; ne yapmış isen, nasıl yaşamış isen, madde ötesinde ebediyen o hâl ile yaşayacaksın. Senin inancın ne olursa olsun, atomik dünyadaki yaşantına göre yaptığın doğrular ve yanlışlar, asla kaybolmadan her an seni meydana getiriyor.

Madde ötesinde kimse kimseye hesap soramaz. Neden? Sen ne yapmışsan, öyle olmuşsun da onun için. Bu yüzden, kendi kendine hesap vereceksin. Kötü hâl ile yaşamışsan; bunu görüp, ağlayıp çırpınacaksın. Dağılmış atomik bedenle tekrar bağlantı kuramazsın ki kendini düzeltesin. “Kendim ettim, kendim buldum” diyeceksin.Yoksa, sizin anladığınız şekilde, bir tanrı, kral gibi karşınıza geçip hesap sormayacak. Ahirette Rabbini görmek, “bu sistemi ve düzeni anlaman ve görmen” demektir.

Son Adem Varoluşun Sırrı: sayfa 239, 240
Cafer Gezgez Abdullah
www.sonadem.com

Kitabı Online Okumak için:http://www.derletzteadam.com/ekatalog/index.html

Son Düzenlenme Pazartesi, 12 Haziran 2017 21:57
Bu kategorideki diğerleri: « Beynimdeki Yabancı 40 Mektup »

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

NE İZLESEM

 
 

NE OKUSAM