Into the Wild

Yazan Write on Perşembe, 11 Mayıs 2017 Yayınlandığı Kategori Sinema Okunma 2176 kez
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile ve sorumluluk gibi ağırlıkları geride bırakıyor. Bütün parasını yakıyor ve Alaska'da doğa ile birebir yaşamak için yola koyuluyor.

McCandless, uzun yolculuğu boyunca bin bir tür macera ve bin bir tür insan ile karşılaşıyor. Grand Canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yanlız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor.

McCandless, iki yıllık yolculuğu boyunca bir kez bile ebeveynleri ve en önemlisi her şeyden çok sevdiğine inandığımız kız kardeşi ile haberleşmiyor.

 

Editörün Notu: 

Filim hakkında o kadar çok söylenecek şeyler var ki nerden başlayacağımı bilemiyorum. 

En başta hepimizde var olan özgürlük arayışının dışarıda olduğu düşüncesi. Bu düşüncesinin peşinde bir hayat sürmesi. İlk başlarda çok güzel geçen bir zaman sonunda asıl güzellğin ne olduğunu farketmesi.

Bu yüzden toplumun, ailenin dayattığı zorla yaşamdan kaçıp dünyayı dolaşmak. 

Film inanılmaz güzel manzaralar eşliğinde ve keşke yerinde ben olsaydım dediğimiz ortamlar içinde geçiyor. Çoğu zaman hepimizin içinde belkide bir özlem olan herşeyi terk edip aynı Christopher McCandless  gibi kendimizi doğaya bırakmak istiyoruz. Güzel günlerin sonunda alaskada geçen zamanların zorluğu sırasında içinde bulunduğu durumu derin derin düşünündüğünde gerçeklerle yüzleştiği an oluyor.

Asıl mutluluğun daha farklı olduğunu keşfetmesi, ise insanın ağlamamak için kendini zor tutuğu son film sahnesi ise gerçekten çok iyiydi. Sıkılmadan izlenebileceğini düşünüyorum.

Son Düzenlenme Pazartesi, 12 Haziran 2017 21:55
Bu kategorideki diğerleri: « Matrix Hür Adam »

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

NE İZLESEM

 
 

NE OKUSAM